Fra Å på Andøya mot Gullesfjorden.  Foto: Idar Nilssen.

Andenes 1930  |  Andenes 1950  |  Bjørnskinn 1930  |  Bjørnskinn 1940  |  Bjørnskinn 1950  |  Bjørnskinn 1960  |  Bø 1920  |  Dverberg 1920  |   Dverberg 1930  |  Hadsel 1920  |  Langenes 1920   |  Langenes 1930  |  Langenes 1950  |  Sortland 1920  |   Sortland 1930  |  Øksnes 1920  |  Kvæfjord 1920  |  Kvæfjord 1930  |     Aktuelt fra distriktet  |  Til startsiden

 

Merkeregister 1950

Båter registrert innen Dverberg merkedistrikt.

Båter registrert før 1924 finnes under Dverberg, og etter 1964 under Andøy. Kommentarer og spørsmål.

Dette merkeregisteret inkluderer tilleggene.

Digitalisert 2010: Idar Nilssen

N(Nr)D

Nr

Navn

Byggeår

Lengde, fot

Bredde, fot

Dybde, fot

Motor/hk

Eier

2 Mk. Gudrun 1924 39,5 12,5 5,7 Union 20 O. Helmersen, Nordmjele
3 Ms. leisund 1928 32 10,4 4,6 Rapp 17 Karl Karlsen, Dverberg
4 Må. Breitind 1938 24 7 4 Sabb 5 Eilert Bovitz m. fl., Åsebakken
5 Ms. Trygg 1917 37 12,3 4,5 Bolinder 20 Alfons Jensen, Dverberg
6 Ms. Sjøgutten 1931 27 9 4,2 Helse 28 Olaf Dahl, Nordmjele
7 Ms. Bjørg 1915 36,5 12,3 5,3 Union 20 Hans Hallevik m. fl., Risøyhamn
8 Mk. Inge 1931 26 9 4 Rapp 10 Anton Klausen m. fl., Nordmjele
9 Ms. Prøven 1932 37 12,5 5,6 Rapp 17 Øyvind Elvan, Nordmjele
10 Må. Sjøbor 1934 24 8 4 Sabb 5 Birger Sellevold, Dverberg
11 Må. Håpet 1935 24 7 6 Sterk 4 Lorents Hansen, Dverberg
12 Må. Sport 1935 23 7 3 Bilmotor 20 Roald Hansen m. fl., Nordmjele
13 Må. Snøgg 1938 22 6 2,5 Sabb 3 Alf Andersen, Stave
14 Må. Skvetten 1937 22,7 6 3,8 Sabb 4 Hjalmar Åse, Åsebakken
15 Ms. Caperen 1918 38 12 5 Rapp 24 Celius Nilsen m. fl., Nordmjele
16 Mk. Andøy 1946 48 14 6 Union 30 Oluf K. Kvalnes, Kvalnesberget
17 Ms. Havella 1922 31,5 10 5,2 Bolinder 8 Bjarne og Ragnvald Klausen, Nordmjele
18 Må. Alken 1935 23,5 7 ? Sabb 3 Karl Karlsen m. fl., Stave
19 Må. Terna 1939 23,4 8,5 3,2 Sabb 3 Fridtjof Wangen m. fl., Stave
20 Mk. Havglimt 1937 47 14 6,8 Brunvoll 35 Karolius Helmersen, Nordmjele
21 Ms. Trygg 1927 25 8 3,5 Brunvoll 5 Oskar Bergesen, Fiskenes
22 Ms. Åsen 1937 41,2 |13,4 6,3 Rapp 22 Andreas Mikalsen, Åsebakken
24 Mk. Nordegg 1939 42 14 6,5 Volda 30 Bernhard Kaurin m. fl., Saurastrand
25 Må. Helene 1931 24 8 3 Sabb 5 Thorvald Bovitz, Åsebakken
26 Mk. terje 1909 42 14 6 Finnøy 25 Aksel Karlsen, Nordmjele
37 Ms. Varholmen 1921 42 12 6,3 Brunvoll 28 Bernt Helmersen m. fl., Nordmjele
51 Ms. Bara 1909 46 16 8 Grei 35 Ove Sellevold, Dverberg
 

Tilbake til Andøy    Tilbake til oversikten