Mot Senja, Bjarkøya og Grytøya.  Foto: Idar Nilssen.

Andenes 1930  |  Andenes 1950  |  Bjørnskinn 1930  |  Bjørnskinn 1940  |  Bjørnskinn 1960  |  Bø 1920  |  Dverberg 1920  |   Dverberg 1930  |  Dverberg 1950  |  Hadsel 1920  |  Langenes 1920   |  Langenes 1930  |  Langenes 1950  |  Sortland 1920  |   Sortland 1930  |  Øksnes 1920  |  Kvæfjord 1920  |  Kvæfjord 1930  |     Aktuelt fra distriktet  |  Til startsiden

 

Merkeregister 1950

Båter registrert innen Bjørnskinn merkedistrikt.

Båter registrert før 1924 finnes under Dverberg, og etter 1964 under Andøy. Kommentarer og spørsmål.

Dette merkeregisteret inkluderer tilleggene.

Digitalisert 2010: Idar Nilssen

N(Nr)BJ

Nr

Navn

Byggeår

Lengde, fot

Bredde, fot

Dybde, fot

Motor/hk

Eier

1 Mk. Jann Halvar 1929 39 12,5 6 Helse 23 Herman Haug, Risøyhamn
2 Ms. Lotran 1939 27 9 4,5 Union 10 Halfdan Johansen m. fl., Risøyhamn
3 Mk. Risøy 1914 35 13 6,1 Volda 22 Martin Rørnes, Risøyhamn
4 Må. Kvikk 1936 20 6,5 3,3 Sabb 4 Bjarne Berg, Risøyhamn
5 Ms. Gunvord 1928 33 10,5 5 Volda 14 Reidar Liavik, Skjoldehamn
6 Ms. Alken 1914 37 12 6 Brunvoll 20 H. Andresassen m. fl., Fornes
7 Ms. Vally 1916 36 12 5,4 Brunvoll 20 Einar Olsen, Fornes
8 Ms. Petra 1914 38 13 5,8 Brunvoll 20 Ibenhardt Vinje, Skjoldehamn
9 Må. Roald 1930 18 6 3 FM 3 P. M. Lockert, Risøyhamn
10 Mk. Vigør 1918 53,1 15,8 6,5 Populær 20 Jæger Skjolde, Risøyhamn
11 Mk. Braken 1947 50 16 8 Union 50 Edvin Ellingsen m. fl., Skjoldehamn
12 Ms. Havgull 1928 33 11 5 Rapp 17 Peder A. Hansen m. fl., Risøyhamn
13 Ms. Havella 1918 34 12 5 Wichman 10 Einar Paulsen, Risøyhamn
14 6-årig Fyken 1933 30 7 2 Uten motor Edvin Steffensen m. fl., Nøss
15 Må. Viking 1935 22 6,1 2,5 Sleipner 5 Lauritz Hansen, Fornes
16 Ms. Alken 1914 38 12,6 6,8 Bolinder 25 Thorleif Svendsen, Skjoldehamn
17 Mk. Fremtid 1926 61,5 14,2 7,7 Grei 40 Ferdinand Furnes m. fl., Fornes
18 Ms. Strømsnes 1912 49 15,7 6,6 Heimdal 42 Hans Nordbakk, Skjoldehamn
19 Mk. Ulabrand 1920 39 12,7 6 Wichman 20 Magne Gregersen, Risøyhamn
20 Mk. Jon Jarl ? 62 20 8 Skandia 40 Ivar Normann m. fl., Fornes
21 Ms. Ragnhild 1932 23 7,4 3,4 Sabb 5 Hans Endresen, Skjoldehamn
23 Må. Snøgg 1929 22 7,3 3 Skandia 4 Johan Iversen, Risøyhamn
24 Mk. Soltinn 1937 40 12,9 6,4 Brunvoll 24 Ole Johansen, Nøss
25 Ms. Furfjord 1912 39 12 5,4 Bolinder 30 Karlsen m. fl., Forfjord
26 Mk. Spurven 1949 23 7,5 4,5 Sabb 5 Sverdrup Hansen, Risøyhamn
27 Ms. Havsulen 1912 34 12 5,8 Wichman 15 M. Rørnes, Risøyhamn
28 Mk. Delfin 1916 38 13 8 Wichman 16 Hans Nordbakk, Skjoldehamn
30 Ms. Turisten 1917 31,9 9,6 5,3 Trygg 8 Trygve Pettersen, Skjoldehamn
31 Ms. Fiskeren   35,5 12 5 Wichman 20 Aksel Aleksandersen, Fornes
33 Må. Bjørn 1946 20 6,5 3,5 Solo 8 Bjørn Heiberg, Åknes
34 Ms. Leda 1917 39 13 5,1 Bolinder 15 Edvard Barosen, Skjoldehamn
35 Ms. Uran 1907 57 16,8 7,2 Union 50 Ulrik Hansen & Søn, Risøyhamn
36 Må. Havgutten 1934 21 7 4,5 Sabb 3 Henry Jakobsen m. fl., Skjoldehamn
37 Mk. Bølgen 1922 24 7,5 4 Dux 6 Petter Hansen m. fl., Forfjord
38 Må. Bjørnar 1949 19,4 5,9 2,2 FM 5 Hilmar Hansen, Skjoldehamn
44 Må. Terne 1925 22 7 5 Elefant 7 H. Hansen, Skjoldehamn
45 Ms. Snøgg 1934 23 7,2 3,6 Populær 4 H. Karoliussen m. fl., Skjoldehamn
47 Mj. Frøia 1900 60 18 7 Alpha 42 Ulrik Hansen m. fl., Skjoldehamn
48 Ms. Fisk 1929 25 7,5 4 Årtun 4 Oberg T. Sannes, Skjoldehamn
50 Ms. Kalle 1935 27 8,5 4 Wichman 6 Idin Olsen, Fornes
51 Må. Askeladden 1935 23 6 3 Sabb 4 Knut Knutsen, Risøyhamn
52 Ms. Alfhild 1939 33 11 5,4 Rapp 11 Leonhard Nilsen, Risøyhamn
54 Mk. Andøy 1946 97 21,7 10,5 Disel 150 Ove Forså, Risøyhamn
55 Ms. Forsan 1924 26,2 9,2 4,2 Elefant 7 Arnold Barosen, Skjoldehamn
56 Mk. Vikholmen ? 84 18,9 9 Bolinder 50 Frithjof Hansen m. fl., Risøyhamn
57 Må. Liv 1930 19 6 3 FM 4 Eivin Larsen m. fl., Åknes
58 Må. Duen 1943 20 6,5 3 FM 4 Arthur Næss, Fornes
 

Tilbake til Andøy    Tilbake til oversikten