Mot Kinnholmen og Kinneset.  Foto: Idar Nilssen.

Andenes 1930  |  Andenes 1950  |  Bjørnskinn 1940  |  Bjørnskinn 1950  |  Bjørnskinn 1960  |  Bø 1920  |  Dverberg 1920  |   Dverberg 1930  |  Dverberg 1950  |  Hadsel 1920  |  Langenes 1920   |  Langenes 1930  |  Langenes 1950  |  Sortland 1920  |   Sortland 1930  |  Øksnes 1920  |  Kvæfjord 1920  |  Kvæfjord 1930  |     Aktuelt fra distriktet    Til startsiden

 

Merkeregister 1930

Båter registrert innen Bjørnskinn merkedistrikt.

Båter registrert før 1924 finnes under Dverberg, og etter 1964 under Andøy. Kommentarer og spørsmål.

Dette merkeregisteret inkluderer tilleggene.

Digitalisert 2010: Idar Nilssen

N(Nr)BJ

Nr

Navn

Byggeår

Lengde, fot

Bredde, fot

Dybde, fot

Motor/hk

Eier

1 Må. Brødrene 1914 22 6 2,5 Lillegrei 4 H. Hansen m. fl., Risøyhamn
2 Må. Prøven ? 24 6 3 Grei 4 T. Kinn m. fl., Risøyhamn
3 8-årig 1918 22 5,5 2 Uten motor I. Enoksen, Risøyhamn
4 Ms. Sleipner 1916 37 12 5,2 Alpha 14 P. Pettersen m. fl., Risøyhamn
5 Ms. Nordstjernen 1914 35,9 12,2 4,5 Alpha 10 O. O. Medby, Medby
6 Ms. Alken 1914 37 12 6 Alpha 14 H. Andresassen, Fornes
7 Ms. Vally 1916 36 12 5,4 Alpha 14 Simon Olsen, Fornes
8 Ms. Petra 1914 38 13 5,8 Alpha 14 Johs. Vinje, Skjoldehamn
9 Ms. Anna 1912 46 16 6,5 Grei 16 Th. Benjaminsen, Risøyhamn
10 Ms. Havørnen 1900 43,5 15 5,7 Alpha 24 H. A. Skjolde, Skjoldehamn
11 Mk. Bør 1920 40 13,5 6,8 Alpha 20 G. Pettersen, Risøyhamn
13 Mk. Bølgen 1917 39,5 13,5 6 Wichman 16 K. Karlsen m. fl., Nøss
14 Må. Nautbilen 1915 32,5 9,5 3,2 Alpha 4 Ove Pettersen, Medby
15 8-årig 1904 24,7 5,7 2,3 Uten motor A. S. Olsen, Åknes
16 8-årig 1908 23 6 2,3 Uten motor Paul Pettersen, Nøss
17 Mk. Fremtid 1926 61,5 14,2 7,7 Grei 40 Ferdinand Furnes m. fl., Fornes
18 Ms. Flugt 1912 31 9 4,5 Grei 8 O. Holmvik, Skjoldehamn
19 Mk. Sørreisa 1897 67,3 18,2 8,1 Alpha 24 Carl Svendsen, Skjoldehamn
20 Ms. Stanley 1913 35,5 10,7 5,3 Alpha 14 Alb. Karoliussen m. fl., Nøss
21 10-årig 1915 32 7 2 Uten motor J. B. Tollefsen, Nøss
22 Ms. Nordbakk 1926 34 10 4 Alpha 8 K. Petersen m. fl., Åknes
23 Må. Snøgg 1913 28 6 3 Bønes 4 F. Olsen, Skjoldehamn
24 Mk. Halvdan Uhre 1917 40 13,5 7 Rap 22 O. Enoksen m. fl., Risøyhamn
25 Ms. Furfjord 1912 39 12 5,4 Alpha 14 K. Nilsen, Forfjord
26 Ms. Mjølner 1916 37 12 5,3 Alpha 14 A. Kristoffersen m. fl., Åknes
27 Ms. Havsulen 1912 34 12 5,8 Alpha 11 M. Rørnes, Risøyhamn
28 Mk. Delfin 1916 38 13 8 Rap 15 H. Hansen m. fl., Risøyhamn
29 Må. Delfin 1914 21 5 4 Alpha 4 Peder Benjaminsen, Risøyhamn
30 Ms. Irma 1915 40 15 6 Grei 16 H. Hansen, Skjoldehamn
31 Ms. Fiskeren   35,5 12 5 Alpha 11 Daniel Aleksandersen, Andenes
32 Ms. Sjøfuglen 1924 30 8,5 3,5 Wichman 5 Julius Jensen, Medby
33 Ms. Sverre 1925 23 7,5 3 Alpha 8 Peder Jensen, Skjoldehamn
34 Mk. Bremmen 1925 39,2 12 6 Gideon 16 Idin Olsen, Fornes
35 Norafjeld 1907 49,1 15,5 8,2 Grei 20 Ulrik Hansen, Skjoldehamn
36 Ms. Solheim 1912 45,5 16 7,6 Skandia 15 Ingvart Nilsen, Forfjord
37 Mk. Solbak 1925 40,5 12,7 6,3 Grei 20 Oskar Pettersen, Skjoldehamn
38 Ms. Harald Hansen 1910 50 19 8 Grei 16 Harald Hansen, Skjoldehamn
39 Ms. Kåre 1919 21 7 4,5 C. Perfection 8 E. Adolfsen, Skjoldehamn
40 Ms. Levahn 1911 29 9 3,5 Levahn 10 Job Øigård, Øygård
41 Mk. Trygg 1927 34 10 5 Bolinder 8 Simon Nilsen, Skjoldehamn
43 Må. Svolder 1914 29 5 2 Trygg 6 H. A. Skjolde, Skjoldehamn
44 Må. Terne 1925 22 7 5 Elefant 7 H. Hansen, Skjoldehamn
45 Mk. Storm 1910 34 10 5 Wichman 8 Olaf Strand, Risøyhamn
 

Tilbake til Andøy    Tilbake til oversikten